Kategórie
Duševné odkyslenie

4 tipy, ako si užívať viac šťastia

Byť šťastný neznamená, že všetko je perfektné. Znamená to, že ste sa rozhodli brať nedostatky s nadhľadom.

Anonym

1. Ďakujte

Ďakujte a ďakujte. Poďakovať znamená oceniť to, čo sa práve deje. Vďačnosť je magická schopnosť. Doslova magická. Nájdite si každé ráno 1 vec, za ktorú sa poďakujete. Sústreďte sa na ďakovanie aj počas dňa a sledujte malé či väčšie zázraky a náhody. Ďakujem je mágia.

2. Nájdite vo všetkom niečo optimistické

Každý problém prináša dar. Čím väčší problém, tým väčší dar.

R. Bach

Nemusíte byť stále vysmiatym optimistom a šíriť okolo seba pozitívnu energiu 24 hodín denne. Život je o rovnováhe a niekedy, aj keď sa snažíme ako chceme, život má jednoducho iný názor a veci nám nevýjdu tak, ako sme chceli.

Všetko je ok. Tu a teraz. Veci sa diať budú či chceme, alebo nie. Niektoré situácie dokážeme ovplyvniť, niektoré nie. Čo však je vždy v našej moci, to je náš pohľad, náš názor na vec. Smelo použite sarkazmus, predstavte si danú situáciu komickú, hľadajte to pozitívne, optimistické. Hľadajte to dobré a nájdete to. Všade.

3. Porovnávajte sa so sebou

Porovnávať sa s ostatnými, či máte viac alebo menej, je úbohá činnosť a zabitý čas. Ak sa porovnávate so slabšími či menej úspešnejšími len preto, aby ste sa cítili lepšie, je to to isté, ako keď na základnej škole šiestak zbije druháka.

Ak sa porovnávate s tými, ktorí sú o kilometre pred vami a máte pocit menejcennosti alebo hľadáte výhovorky, prečo vy nie a prečo oni sú aj tak zlí, ostávate stáť na mieste s horkou trpkosťou a nízkym sebavedomím.

Vy sami ste tým, kto určujte váš štandard. Vy jediní ste kráčali vo svojich topánkach a len vy viete, čím ste si prešli. Len vy si viete povedať úprimne či ste niečo odflákli a mohli sa snažiť viac, alebo ste vzhľadom na lekcie života spravili maximum, ste na dobrej ceste a pokračujete. Inšpirujte sa druhými ľuďmi, no vy sami ste svojím „manažérom kvality“.

„Šťastie nie je destinácia. Šťastie je cesta.“

4. Pripravte si stratégie na zvládanie ťažkých situácií

Skautské heslo „Vždy pripravený“ sa oplatí aj v bežnom živote. Nemusíte zrovna behať so švajčiarskym nožíkom vo vrecku, stačí, že sa poučíte zo situácií, s ktorých výsledkom ste neboli spokojní a nájdete si spôsob ako to nabudúce zvládnete. Pravdepodobne sa vám to nepodarí na prvý šup, možno ani na druhý ani tretí. Určite to však bude čím ďalej, tým jednoduchšie a ľahšie.

Krásny a šťastím naplnený deň 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *