Kategórie
Alkalizácia a odkyslenie

Lymfatická masáž pre detox a očistu

Pustili ste sa na očistnú či detoxikačnú kúru a máte pocit, že potrebujete posiľniť odstraňovanie toxínov a škodlivých látok z tela? Vyskúšajte lymfatickú masáž! Okrem úžasnej relaxácie a hýčkavého pocitu, ktorý si na masážach ceníme asi najviac, vám lymfatická masáž pomôže s detoxikáciou tkanív.

Základný princíp lymfatickej masáže

Podstatou lymfatickej masáže sú jemné rytmické masážne ťahy orientované vždy jedným smerom, ktorým sa presúva lymfa – smerom k lymfatickým uzlinám a k srdcu.

Cieľom je podporiť obeh lymfatického systému, ktorý sa stará o čistenie tkanív od kyselín, odpadu a ďalších toxínov.

V skratke, podporením lymfatického systému lymfatickou masážou podporíte čistenie a detoxikáciu tkanív.

Benefity lymfatickej masáže

  • Zlepšuje krvný obeh
  • Uvoľňuje svaly
  • Znižuje bolesť a opuchy
  • Posiľňuje imunitný systém
  • Vyrovnáva hormóny
  • Podporuje trávenie
  • Zvyšuje vstrebávanie a využitie živín
  • Okrem toho prináša úžasný pocit uvoľnenia a starostlivosti

Väčšinu týchto benefitov získate aj pri ostatných typoch masáží, no pri lymfatickej masáži ide o jednu hlavnú vec – podporiť odstraňovanie toxínov a kyselín z tkanív. Práve toto je úloha lymfy – „krvi“ lymfatického systému.

Spojte si detox lymfatickou masážou s očistou zvnútra

Síce sa článok začína odporúčaním lymfatickej masáže pri detoxikačnej kúre, túto masáž môžete podstúpiť kedykoľvek. Pre lepšie výsledky Dr. Young odporúča lymfatickú masáž kombinovať s nutričnou terapiou – detoxom zvnútra.

Pomóc, cítim sa unavený po lymfatickej masáži!

Lymfatická masáž pomáha s tokom lymfy, ktorá sa stará o čistenie tkanív. Je možné, že sa vám naraz začne odstraňovať veľké množstvo kyselín a toxínov z tkanív. Pokiaľ máte skutočne zanesené telo a „bohaté zásoby odpadu v tkanivách“, uvoľnením a zvýšenou činnosťou lymfatického systému sa naozaj môžete cítiť unavení, akoby v letargii.

Uvoľniť toxíny a kyslý odpad z tkanív je jedna časť. Tá druhá je ich odstránenie z tela. Ak zažívate doslova detoxikačné príznaky únavy, malátnosti, nepohody, pomôžte svojmu telu s vylúčením uvoľnených toxínov.

Hydratácia alkalickou vodou – ideálne pred aj po masáži, nabudí telo k čisteniu a po masáži pomôže doslova spláchnuť uvoľnené škodliviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *