Kategórie
Krása a zdravie Očista a detox organizmu Zdravá strava

Chlorella a jesenná detoxikácia organizmu

Dnes pre vás máme perfektný tip na očistu organizmu po chutných, ale ťažkých letných grilovačkách a záhradných párty. Telo býva po lete zanesené a je dobré dopriať mu trochu ľahkosti a novej energie do jesenných dní, kedy sa nám obranyschopnosť zíde ešte viac než počas ostatných ročných období. Nehovoriac o tom, že vstupujeme do druhej vlny ochorenia COVID-19 a každá podpora pevného zdravia sa teraz počíta.

Čo je Chlorella?

Chlorella je zelená, jednobunková sladkovodná riasa. Dva najznámejšie typy chlorelly sú

  • Chlorella vulgaris
  • Chlorella pyrenoidosa.

Chlorella môže mať pre ľudský organizmus a jeho zdravie veľký prínos. Ak by ste sa však rozhodli konzumovať túto riasu priamo, nebude pre vaše telo prísliš užitočná. Dôvodom je tvrdá bunková stena, ktorú nedokáže ľudské telo rozložiť a tým pádom nie je možné využiť obsah bunky. To je dôvod, prečo je nutné chlorellu konzumovať vo forme spracovaného výživového doplnku.

Chlorella býva dostupná v tabletovej a práškovej forme. Obe majú svoje výhody. Kým tablety sú praktickejšie a môžete ich mať vždy po ruke, prášok ľahko pridáte do smoothie, alebo iného nápoja.

Prečo užívať Chlorellu?

Obsahuje množstvo vitamínov a ďalších, zdraviu prospešných látok. Spomeňme napríklad vitamín B12, vitamín C, železo, omega 3 mastné kyseliny, alebo veľké množstvo rastlinných bielkovín (až 50-60% z celkovej hmotnosti!).

Viaže na seba ťažké kovy, vďaka čomu poslúži ako výborný detoxikačný nástroj. V dnešnej dobe prichádzame do styku s ťažkými kovmi častejšie, než kedykoľvek predtým. Aj preto je chlorella stále populárnejšia a pomáha ľudom vo veľkomestách čistiť ich organizmus, ktorý je denne zanášaný smogom.

Okrem toho podporuje správnu funkciu imunitného systému, omáha pri očiste pečene, pomáha pri stabilizácii krvného tlaku, pomáha pri stabilizácii cukru v krvi, pri dlhodobom užívaní môže pomôcť s úpravou hmotnosti a vďaka vysokému obsahu vlákniny pomáha upraviť trávenie.

Existujú štúdie, ktoré dokladujú celé spektrum benefitov chlorelly pre ľudské zdravie. Nájdete ich na internete, väčšinou však v anglickom jazyku.

Ako Chlorellu užívať?

Aj keď vám pri užívaní chlorelly nehrozí predávkovanie, odporúčame začať s menšími dávkami, ideálne 1 – 1,5 gramu denne. Dávku môžete postupne zvyšovat, podľa toho, ako bude vaše telo reagovať.

Zbytočne však neužívajte prehnane vysokú dávku. Pre vaše telo bude prospešnejšie, ak budete užívať chlorellu dlhodobo v menších dávkach.

Napriek tomu, že ide o čiste prírodný doplnok, pred začatím užívania odporúčame konzultovať s vaším lekárom.

Aký doplnok vybrať?

Predovšetkým dajte prednosť overenej kvalite pred podozrivo nízkou cenou a otáznou kvalitou výrobku. Na trhu je dnes výrobkou z chlorelly naozaj mnoho. Ich prehľad nájdete na stránkach venovaných chlorelle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *